Przejdź do treści

Reggaeton

  • przez

Co to jest reggaeton?

Reggaeton to dynamiczna mieszanka latynoskich rytmów z jamajskim brzmieniem dancehallu, oraz domieszką amerykańskiego hip-hopu. Reggaeton nie ma określonych kroków – to beat kieruje ruchem, to uderzenie stapia się z pracą ciała, szczególnie mocnym ruchem klatki i bioder. Jednocześnie zmysłowy i dynamiczny taniec wyzwala kobiecość i energię. Reggaeton pomaga wypracować szybkość ruchu i izolacje ciała, wyrabia pewność siebie, a sekwencje ruchów można wykorzystać na każdej imprezie

Dla kogo?

Dla każdego (zarówno dla osób początkujących, jak również dla wytrenowanych)

Czego potrzebujesz?

Wygodne ubranie (najlepiej krótkie spodenki, lub dresy nie krępujące ruchów), woda.

Zajęcia reggaeton online – dostępne video

Na zajęciach Body Movement i Izolacje ćwiczymy koordynację ruchową, technikę ruchu i świadomość ciała. Wprowadzamy ruchy ciała charakterystyczne dla Reggaetonu, ale przydatne również przy innych formach tańca.

Na zajęciach Reggaeton Podstawowe Kroki wprowadzamy charakterystyczne dla Reggaetonu ruchy i sekwencje ruchów. Wprowadzamy podstawową wersję kroków i dodajemy dodatkowe elementy ruchu ciała i rąk. Możemy je wykorzystać zarówno przy nauce choreografii, jak i do zabawy na latynoskiej imprezie. Skupiamy się na odpowiednim akcentowaniu muzyki i synchronizacji ruchów nóg, bioder, klatki i ramion.

Na zajęciach Reggaeton Choreografia uczymy się krótkiej choreografii wykorzystującej opanowane już ruchy ciała i podstawowe kroki. Choreografię budujemy stopniowo ucząc się najpierw kroków, potem dodając ruchy ciała i rąk. Układ ćwiczymy do wolnej i szybkiej muzyki, tak by każdy wybrał odpowiednie dla siebie tempo.

Instruktor – Ania Cegłowska

Jedna z pierwszych w Polsce i pierwsza na Pomorzu instruktorka Zumba® Fitness. Prowadzi regularne zajęcia w Trójmieście, oraz jest prezenterem na maratonach i imprezach w całej Polsce. Jej obecność na zajęciach to gwarancja hektolitrów potu oraz świetnej zabawy, oryginalnych choreografii i energetycznej muzyki. Założycielka Z-Dance Studio w Gdańsku. Przeczytaj więcej o Ani