Przejdź do treści

Twerk

  • przez

O zajęciach twerk

Twerk polega na kontroli i energicznych ruchach pośladków i bioder, doskonały, jeżeli chcemy je wyrzeźbić i poprawić ich jędrość. To idealne połączenie tańca z treningiem cardio i wzmacniającym Twój core, warto więc go regularnie ćwiczyć, aby osiągnąć mocne nogi i zgrabne pośladki, talię i brzuch. Każdy trening to setki spalonych kalorii.

Za miejsce narodzenia twerku znaje się kontynent afrykański. Pierwszy raz w mainstreamie pojawił się na początku lat 90 i od tego czasu zdobywa popularność, między innymi dzięki hip-hopowi i jego teledyskom. Rozpoznawalność twerku wzrasta także coraz bardziej w Polsce.

Na zajęciach z podstaw twerku (basic) rzeźbimy sylwetkę, pracujemy nad izolacją mięśni i uczymy się techniki. Uczymy się również pewności siebie i akceptacji swojego ciała – dlatego jest to trening zarówno dla ciała jak i dla duszy!

Poczytaj więcej o Twerku na Wikipedii.

Dla kogo?

Dla każdego (zarówno dla osób początkujących, jak również wytrenowanych)

Czego potrzebujesz?

Wygodne ubranie (najlepiej krótkie spodenki, lub dresy nie krępujące ruchów), woda

Zajęcia twerk online – dostępne video

Na Basic 1 skupiamy się głównie na akcencie w górę i w dół tłumacząc pracę lędźwi, bioder i pośladków.

Basic 2 jest kontynuacją Basic 1, skupiamy się głównie na akcencie w górę i w dół tłumacząc pracę lędźwi, bioder i pośladków, dodatkowo wprowadzamy technikę tick tock oraz innych wykorzystywanych w twerku ruchów.

Instruktor twerk - Martyna Winkelmann

 

Instruktor – Martyna Winkelmann

Instruktorka i tancerka sceniczna. Swoją przygodę  z tańcem zaczęła od hip-hopu i formacji street dance w Gdańsku. Od dekady zakochana w Dancehall Queen Style & Twerk, którym poświęca cały swój wolny czas. Leaderka trójmiejskiej grupy Twerk Queens oraz certyfikowany instruktor fitness oraz stretching. Każda godzina z Martyną przybliży Was do oczekiwanego sukcesu! Przeczytaj więcej o Martynie