Przejdź do treści

Jak bezpiecznie i przyjemnie
ćwiczyć w domu?

Stwórz idealne warunki do ćwiczeń

Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca  i że w zasięgu twoich ruchów nie ma przedmiotów, o które mógłbyś się potknąć lub mebli, na które mógłbyś wpaść.

Pamiętaj o sprawdzeniu powierzchni, na której ćwiczysz. Zrezygnuj z ćwiczeń na dywanie lub śliskiej czy tępej powierzchni. Załóż odpowiednie buty stabilizujące kostkę, jeśli wybrany trening tego wymaga.

Upewnij się, że nikt nie przeszkodzi ci w ćwiczeniach. Daj znać bliskim, że to czas dla ciebie, ewentualnie zachęć ich do wspólnego treningu 🙂

Przygotuj się do treningu

Ubierz się wygodnie i tak abyś czuł się dobrze – piżama jest super, ale dla swojego komfortu pamiętaj o staniku sportowym 😉 To, że ćwiczysz w domu nie znaczy, że nie możesz założyć nowych legginsów – na zdjęciu też będą wyglądały super 😉

Przygotuj sobie wszystko, czego potrzebujesz: wodę, ręcznik, matę czy dywanik lub inne przedmioty potrzebne do ćwiczeń.

Zaplanuj trening

Zaczynaj zawsze od rozgrzewki – zanim włączysz nagranie wykonaj kilka prostych ćwiczeń, by rozgrzać swoje ciało i przygotować mięśnie do wysiłku.

Pamiętaj o cool downie – lekkim rozciąganiu po treningu.

Podczas treningu słuchaj uważnie wskazówek trenerki.

Polecamy trening online (sprawdź np. zajęcia Płaski brzuch na platformie Z-LIVE), podczas którego instruktor dokładnie pokaże i wytłumaczy jak poprawnie wykonywać ćwiczenia.

Pamiętaj o bezpieczeństwie i zdrowiu

Pamiętaj, że najważniejsza jest technika i bezpieczne wykonanie ćwiczeń – każde nagranie możesz zatrzymać lub przewinąć, by jeszcze raz posłuchać wskazówek i sprawdzić ułożenie ciała.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości na temat swojego stanu zdrowia i tego, czy możesz wykonywać dane ćwiczenie, skonsultuj to z lekarzem.

Bądź regularny i nie zniechęcaj się

Ćwicz systematycznie – minimum trzy razy w tygodniu, tylko w ten sposób uzyskasz zamierzone efekty.

Dostosuj intensywność do swoich możliwości. Stopniowo zwiększaj ilość treningów, słuchaj swojego ciała.

Jeśli jakiś ruch nie wyjdzie ci za pierwszym razem, nie zniechęcaj się – przewiń nagranie i spróbuj jeszcze raz, zrób więcej powtórzeń, ale dokończ lekcje – taniec wymaga ćwiczeń i systematyczności. Po jakimś czasie to, co kiedyś wydawało ci się trudne, będzie przychodziło z łatwością.

Treningi i zajęcia taneczne online w plaformie Z-LIVE